Průvodcovské služby

Našim hotelovým hostům a jejich přátelům doporučuji využít k prohlídkám města, historických objektů či při organizování výletů pouze kvalifikované, vzdělané průvodce, osoby, které mají certifikovanou profesní zkoušku jako průvodci.

Dva naši kolegové tuto podmínku splňují a rádi vám připraví individuální flexibilní program ušitý na míru. Obohatí vás o nedocenitelné rady týkající se nejlepších restaurací, kulturního programu, tipů na další výlety apod. Nemusíte se hnát se skupinou neznámých lidí, váš průvodce se bude věnovat celou dobu pouze vám a vaší rodině či přátelům.

Oba naši průvodci jsou kvalifikovaní, hovoří plynně cizími jazyky a zajistí vám příjemně strávený čas

A hlavně nejsou nudní!

Roman Maňák, ředitel hotelu

Naši průvodci

Praha
Zuzana Jenšíková (* 1981)

Zuzana Jenšíková (* 1981)

Jako malá se Zuzana Jenšíková tak trochu ztratila v čase – v rámci rodinných výletů po Čechách jí uhranuli průvodci v dobových kostýmech s těžkým svazkem klíčů u pasu, kteří otevírali návštěvníkům mohutné dveře a zasvěceně dávali příchozím nahlédnout pod pokličku dějin. Zaujetí historií, dobovými kostýmy, divadelnictvím a pro nás důležitým průvodcovstvím jí zůstalo. Po absolvování hotelové školy a konzervatoře v Praze odjela na dlouhou dobu do světa. Zakotvila v Německu, kde absolvovala mimo jiné školu pro překladatele (němčina, španělština). Po dvanácti letech se vrátila do Prahy a začala pracovat jako sales managerka a recepční v hotelu Adalbert. Zároveň studuje germanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a absolvovala školu Tyrkys v oboru „průvodce Prahou“. Její oblíbené tours v češtině, němčině a španělštině jsou:

  • Vyšehrad
  • Staroměstské náměstí, Ovocný trh, Uhelný trh, kostel sv. Martina ve zdi, Betlémská kaple, dům U Kamenného zvonu, Týnský chrám
  • břevnovský klášter
  • pražská muzea a divadla včetně Národního muzea
  • večerní Praha, v níž po setmění ulice ožívají postavami dávných příběhů a legend
Zuzana Jenšíková (* 1981)

Praha
Robert Wagner (*1974)

Robert Wagner (*1974)

Jako rodilý Pražák může Robert Wagner nabídnout nevšední pohled na Prahu, které se někdy říká „matka měst“ — mater urbium. Praha má mnoho přívlastků a rozhodně není shoda náhod, že je považována za magické město. Robert vám může připomenout i relativně nedávnou minulost, kdy jako teenager žil v totalitním režimu a byl svědkem pádu komunistického režimu v roce 1989. Studoval historii, mezinárodní teritoriální studia a vždy se zajímal o Prahu a architekturu. Pokud chcete navštívit židovskou čtvrť, provede vás procházkou po Starém Městě a Josefově. Jeho oblíbené tours v angličtině, ruštině nebo v češtině jsou:

  • Pražský hrad
  • Pražské židovské ghetto, Josefov
  • místa spojená v Praze s 2. světovou válkou
  • historické centrum (po stopách sochaře Davida Černého)
  • český kubismus

Robert zařizuje i výlety na elektrokolech či autoveterány.

Robert Wagner (*1974)